Na czym polega depilacja laserowa?

Na czym polega depilacja laserowa?
5 (100%) 1 vote[s]

Depilacja laserowa to bezpieczna i trwała, a ponadto bezbolesna i szybka metoda usuwania owłosienia. Nie niesie ze sobą ryzyka wrastania włosów czy pojawienia się reakcji alergicznej. To metoda nieinwazyjna, która nie narusza delikatnej struktury skóry.

Laser emituje łagodną wiązkę promieni, która pochłaniana jest przez melaninę (barwnik włosa). Prowadzi to co zniszczenia cebulki włosa. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie włosy mają takie same tempo wzrostu. Na laser reaguje tylko owłosienie znajdujące się w fazie anagenu. Dlatego też konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zbiegu. Po trzech sesjach zostaje usunięte około 90% włosów. Dotyczy to przede wszystkim włosów ciemnych i grubych. Depilacja nie jest już tak efektywna przy włosach jasnych i cienkich.

depilacja laserowa posladki

Obszar poddawany depilacji należy ogolić i dokładnie oczyścić. Na skórę aplikuje się środek znieczulający w formie żelu lub kremu. Wiązka lasera wytwarza impuls skoncentrowanego światła, które jest absorbowane przez pigment zlokalizowany w mieszkach włosowych. Dochodzi tym samym do uszkodzenia pęcherzyków w ich okolicy. Zabieg nie jest bolesny, ale dla niektórych osób bywa nieprzyjemny. W zależności od wielkości leczonego obszaru sesja trwa od kilku minut do godziny, rzadziej dłużej. Ewentualne zaczerwienienie i pieczenie powinny ustąpić po kilku minutach od zakończenia zabiegu. Zdecydowana większość osób od razu wraca do pełnej formy. Zabiegu nie wolno przeprowadzić w przypadku kobiet ciężarnych oraz osób cierpiących na bielactwo czy łuszczycę.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

55 − 54 =