Wykryj nowotwór za pomocą usg

Wykryj nowotwór za pomocą usg
5 (100%) 3 votes

Rak jąder nie jest często spotykaną chorobą nowotworową, dotyczy głownie mężczyzn między 20 a 49 rokiem życia i jest jedną z łatwiejszych uleczalnych form raka pod warunkiem, że zostanie wcześnie zdiagnozowany. Dlatego tak ważna jest profilaktyka w postaci samobadania jąder oraz wykonywania regularnego badania USG jąder. Prawdopodobieństwo wyleczenia dla takich osób wzrasta niesamowicie na ich korzyść. Tym bardziej jeśli mężczyzna jest obciążony genetycznie, czyli miał w rodzinie przypadki nowotworów, powinien trzymać rękę na pulsie, chociażby dla własnego spokoju. Chociaż przyczyny powstawania raka jąder nie są dokładnie jeszcze poznane, to wszelkie dolegliwości męskich narządów rodnych, powinny być skonsultowane z lekarzem, co zwiększa szanse pacjenta na przeżycie oraz uniknięcie groźnych następstw.

Nie daj rakowi się zadomowić

W dzisiejszych czasach rozwoju medycyny, rak jader nie musi oznaczać wyroku, ponieważ wcześnie wykryty daje szanse na całkowite wyleczenie. Badania ginekologiczne, wizyty u urologa czy badanie USG jądra – to podstawy profilaktyki, która może niejednej osobie uratować wręcz życie lub uchronić przed rozwojem niechcianego intruza w naszym organizmie, który dąży do jego upadku. Samobadanie jąder naprawdę ma znaczenie i nie należy bagatelizować tej prostej czynności, którą każdy mężczyzna może i powinien sam przeprowadzać regularnie w domu.

Rak jądra jest najczęstszym nowotworem występującym u młodych mężczyzn przed 40-tym rokiem życia. Niestety wielokrotnie pozostaje niezauważony bądź lekceważony przez pacjentów z powodu niewielkich dolegliwości jakie wywołuje. Najczęstszym objawem jest bezbolesne, wyczuwalne stwardnienie w miąższu jądra. Warto więc pamiętać o regularnym samobadaniu jąder, zwracając uwagę na wszelkie nieprawidłowości w jego budowie. Wykrycie nowotworu na wczesnych etapach rozwoju choroby pozwala na całkowite wyleczenie przy zastosowaniu jedynie zabiegu chirugicznego, unikając przy tym dalszego, trudnego leczenia onkologicznego.- mówi lek. med. Michał Jung, urolog z Poradni Urologicznej Lifemedica Gdańsk

Badania przesiewowe również są w stanie rozpoznać zmiany nowotworowe, co daje możliwość podjęcia szybkiego i skutecznego leczenia. Wykrycie zmian przedrakowych we wczesnym stadium, pozwala uniknąć dalszego rozwijania się tego choróbska. Nawet najdrobniejsze zaobserwowane zmiany nie mogą być bagatelizowane, a zgłaszane swojemu lekarzowi prowadzącemu. Chodzi tutaj przecież o nasze zdrowie i życie, które może być zagrożone.

Po 50-tym roku życia wzrasta ryzyko zmian w gruczole krokowym, więc każdy mężczyzna powinien odwiedzać systematycznie urologa, który wykona badanie prostaty per rectum oraz zleci wykonanie badania USG jąder. Jeśli wykryje jakieś zmiany, to będzie mógł w porę zainterweniować. Nie czekajmy więc aż jakiekolwiek niedomagania układu rodnego same ucichną, ale bądźmy czujni na te nawet najmniejsze zmiany i szybko działajmy, ponieważ można wykryć wcześnie raka za pomocą chociażby prostego badani USG jądra.

Więcej informacji:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 74 = 82