Wągry – problem, którego da się pozbyć

Wągry – problem, którego da się pozbyć
5 (100%) 8 votes

Wągry – czym są?

Wągry pojawiają się, gdy gruczoły łojowe produkują dużo lepkiego tłuszczy, a naskórek niewłaściwie się złuszcza. Są to charakterystyczne czarne kropki pojawiające się na twarzy, dekolcie, plecach oraz w uszach. Łatwo one ulegają zakażeniom przez bakterie co powoduje powstawanie pryszczy. Są też dla wielu po prostu nieestetyczne.

Jak pozbyć się wągrów? 

Jak pozbyć się wągrów zastanawia się praktycznie każdy ich posiadacz. Pozbyć się można za pomocą domowych sposobów jednak jest to długotrwały proces, który nie zawsze kończy się oczekiwanym sukcesem. Wiąże się to wtedy z wieloma wyrzeczeniami. O wiele skuteczniejsze i szybsze jest poddanie się specjalistycznym zabiegom.

Wągry na nosie

Peeling chemiczny bardzo skuteczny jest na wągry na nosie. Wykorzystuje się wtedy kwas migdałowy, salicylowy, pirogronowy lub glikolowy. Wszystko zależy od rodzaju skóry. Kwasy powodują głębokie oczyszczanie skóry, praca gruczołów zostaje uregulowana i zostają usunięte nie tylko wągry, ale również inne niedoskonałości.

Sposób na wągry

Najlepszy i najskuteczniejszy sposób na wągry to zabiegi takie jak:

  • Acnelan – bazuje na 4 kwasach. Silnie oczyszcza, działa przeciwzapalnie, złuszczająco oraz rozjaśniająco.
  • Peeling kawitacyjny – sposób na wągry na twarzy. Przy pomocy ultradźwięków oczyszczone zostają pory oraz usuwane zostaje sebum.
  • Mikrodermabrazja – wykonuje się peeling przy pomocy głowicy pokrytej diamencikami, które ścierają skórę. Skóra staje się czystsza i gładsza.
  • Peelingi chemiczne – za pomocą kwasów takich jak: migdałowy, salicylowy, pirogronowy lub glikolowy. Kwasy powodują głębokie oczyszczanie skóry.

Wyciskanie wągrów

Bardzo często ludzie wyciskają wągry. Dzieje się tak dlatego, że są zniecierpliwieni i zdenerwowani faktem, że je mają. Należy jednak pamiętać, że na rękach znajduje się mnóstwo bakterii, więc wyciśniecie każdego wągra powoduje roznoszenie się ich. Aby pozbyć się niechcianego wągra lepiej zadbać o skórę w inny sposób. Wyciskanie wągrów jedynie pogarsza stan skóry.

Usuwanie wągrów

Usuwanie wągrów możliwe jest w bardzo bezpieczny sposób, w czym pomogą profesjonalne zabiegi. Po każdym takim zabiegu skóra staje się oczyszczona, wygładzona i odświeżona. Przed przystąpieniem do niego należy jednak skonsultować się z kosmetologiem, aby wybrać najlepszą metodę, a także częstotliwość wizyt.

Wągry na plecach

Wągry na plecach pojawiają się zazwyczaj przez złą dietę, zmian hormonalnych oraz niedoboru witamin. Powstają przez zaleganie w skórze nadmiaru sebum. Mogą być skutkiem potliwości, a także noszeniem nieodpowiedniej i zbyt mało przewiewnej odzieży. Wągry na plecach częściej pojawiają się u mężczyzn niż u kobiet.

Wągry na twarzy

Wągry na twarzy to największy problem, gdyż jest najbardziej widoczny. Są one bardzo kłopotliwe. Najczęściej występują u osób z tłustą cerą. Twarz jest też najbardziej podatna na występowanie wągrów.

Jak oczyścić twarz z wągrów?

Jak oczyścić twarz z wągrów? Walka z nimi nie jest łatwa, ale jeśli komuś bardzo zależy to jest możliwa. Wystarczy udać się na wybrany przez siebie zabieg, a następnie utrzymywać cerę w jak najbardziej higienicznej sferze.

 

Artykuł dostarczył medicomag.pl.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

38 − 33 =