Jaki krem po 40?

5/5 - (1 vote)

Nie jest tajemnicą fakt, że skóra po czterdziestce zmienia swój wygląd, niestety nie na lepsze, tylko wręcz przeciwnie – z wiekiem jej stan po prostu się pogarsza. Skóra potrzebuje wtedy nawilżenia, ponieważ gruczoły wydzielają mniej łoju. Poza tym, organizm osób po czterdziestym roku życia potrzebuje uzupełnienia witaminy C. Przy wyborze dobrego kremu dla skóry osób po czterdziestce należy kierować się faktem, że wbrew powszechnej opinii, jest ona wrażliwsza, niż u osób młodych.

Poprawienie elastyczności 

Istotną kwestią jest dobór takiego kosmetyku, który będzie uelastyczniał skórę twarzy, a co za tym idzie, zahamuje powstawanie zmarszczek, może również wygładzić te już powstałe. Warto zainwestować w krem, który zawierać będzie naturalne wyciągi z roślin (np. Richevon dedykowany dla osób po 40). Rośliny takie jak ruszczyk kolczasty wygładzają skórę, sprawiają, że staje się ona bardziej elastyczna. Ta kwestia jest szczególnie istotna dla kobiet. W końcu gładkość skóry jest wyznacznikiem młodości, witalności.

Wyrównanie koloru

Przebarwienia skóry pojawiają się wraz z wiekiem z powodu nadmiernej produkcji melaniny i jej nierównomiernego rozprowadzenia. Przyczyn tego procesu może być wiele, stanowi on problem estetyczny dla wielu osób. Aby pozbyć się tego problemu, należy sięgnąć po kremy, które zawierają filtry UV, to ochroni skórę przed powstawaniem zmarszczek i kolejnych przebarwień. Można też zaopatrzyć się w kremy zawierające wyciąg z kwiatów lawendy – roślina ta łagodzi stany zapalne i podrażnienia.

Nawilżenie

Skóra w każdym wieku wymaga odpowiedniego nawilżenia, jednak po czterdziestce ma to szczególne znaczenie, ponieważ organizm nie wytwarza już odpowiedniej ilości łoju. Niedostateczne nawilżenie skóry może prowadzić do jej zwiotczenia i w konsekwencji powstawania zmarszczek, których chcielibyśmy na pewno uniknąć. Aby utrzymać prawidłowy stan skóry można zaopatrzyć się w kremy z koenzymem Q10, który wspomaga jej nawilżanie. Skóra stanie się świeża, pełna blasku i elastyczna i będzie regenerować się znacznie szybciej, przestanie być też tak wrażliwa na czynniki zewnętrzne.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *