Łupież pstry to zakażenie o podłożu grzybicznym, a jego objawy wyglądają praktycznie tak samo. Charakterystyczne plamki bądź plamy na skórze najczęściej w pobliżu szyi, na klatce piersiowej, rękach oraz w okolicach pachwin. Rozpoznanie istnienia łupieżu pstrego dokonać można za pomocą gorącej kąpieli. Miejsca opanowane przez drożdżaki stają się mocno czerwone. Dodatkowo, skóra zainfekowana przez drożdżaki nie wydziela melaniny, tym samym zostawia białe plamy przy wystawianiu na słońcu i stopniowym opalaniu. Jeżeli spełniony jest tylko drugi warunek do czynienia wtedy występują z bielactwem, jest ono utratą koloru skóry.
Łupież pstry – maść bez recepty?
Występowanie łupieżu spowodowane jest przez grzyby, ich leczenie jest stosunkowo łatwe. Należy stosować do tego celu środki antygrzybiczne na łupież pstry maść do twarzy, ciała i szampon, te środki z łatwością pozwolą pozbyć się grzyba, a dostępne są bez recepty. Środki te posiadają takie substancje aktywne jak klotrimazol i ketokonalaol. Stosowanie tych środków w całości pozwoli pozbyć się łupieżu pstrego.
Środki farmakologiczne na łupież pstry
Mimo możliwości leczenia bez używania leków w postaci tabletek doustnych. Na rynku farmakologicznym środki na leczenie łupieżu są również dostępne w postaci tabletek lub naturalnych płynów i emulsji Pityver. Podejmując decyzję o leczeniu i rodzaju leczenia warto zwrócić uwagę, na której części ciała występuje infekcja, częstotliwość jej występowania oraz wielkość występujących plam. W przypadku gdy choroba jest rozprzestrzeniona na dużej części ciała zalecane jest wybranie się do lekarza dermatologa w celu dobrania odpowiedniej kuracji.
Zapobieganie łupieżowi pstremu
Po wyleczeniu się z choroby łupieżu pstrego bardzo dobrze jest się zapobiec przed jego nawrotem. W tym przypadku należy ograniczyć w swojej diecie nadmierną ilość tłustych potraw oraz zadbać o pielęgnację skóry, maść łupież pstry można stosować również po leczeniu. Nie powinniśmy dodatkowo odwiedzać solarium, a kąpiele słoneczne ograniczyć do minimum. Dobrym sposobem jest też stosowanie ubrać chroniących naszą cerę od nadmiernego promieniowania słonecznego.
Pityver faktycznie mi pomógł. Chociaż proponuję nie rezygnowć z kuracji tak wcześnie.Za pierwszym razem wszystkie objawy mineły mi po tygodniu. Jednak potem wróciły. Jak wróciły to stosowałam emulsję do ciała i szampon przez równo dwa miesiące. łupież pstry zniknął na dobre ( mam nadzieję bo już 2 miesiące go nie mam).
Mi pomógł produkt z cyklopiroxem. Nie pamiętam niestety nazwy. Może ktoś kojarzy? 🙂
Hej, ja nie kojarzę :/ Natomiast znam szampon Pityver i stosuję! : )
Stosuję go od dwóch tyg. i muszę przyznać, że łupieżu mam coraz mniej.
Zazwyczaj łupież po Pityverze nie wraca 🙂 Męczyłam się z łupieżem przez kilka lat i stosowałam to co większość czyli Nizoral. Niby łupież znikał ale po jakimś czasie wracał a od kiedy stosuję Pityver to nie było żadnego nawrotu, także dobrze, że stosujecie ten a nie inny szampon, bo to naprawdę dobre dermokosmetyki 😉
przy lupiezu pstrym jest wazne zeby dzialac kompleksowo i oprocz lekow miec zestaw jakis dobrych produktow do pielegnacji skory zarazonej grzybica.