Implanty zębowe, czyli zastąp swoje ubytki!

Model implantów zęba

Współczesna medycyna oferuje nam prawdziwe multum innowacyjnych rozwiązań z zakresu stomatologii. Jednym z ciekawszych z nich jest niewątpliwie możliwość zastąpienia chorego zęba eleganckim implantem.

Implanty a protezy

Implanty w krótkim okresie są droższe niż protezy zębowe. W perspektywie lat, zamontowanie takiego zamiennika okaże się prawdopodobnie dużo bardziej opłacalne (protezy trzeba wymieniać co kilka lat, niezbędne jest kupowanie produktów mocujących protezę jak i środków ją czyszczących, niektóre typy wyrobów żywnościowych mogą uszkodzić protezę).

Implanty zębowe – teraźniejszość

Regularnie wzrasta liczba osób, które mogą sobie pozwolić ze względów ekonomicznych na implanty. Jakość oferowanych usług w tym zakresie jest bardzo wysoka, co potwierdza fakt, iż wiele osób przyjeżdża spoza granic naszego kraju po to, by skorzystać z  oferty polskiej implantologii. Cenią sobie poziom i przystępne ceny.

Implant zęba – proces

Implant zęba – proces trwa 3-6 miesięcy, okres zależy od miejsca wszczepienia implantu. Pierwszy etap to wywiercenie otworu,  następnie wszczepia się w to miejsce implant i zaszywa dziąsło. Po kilku miesiącach w których implant łączy się z najbliższą okolicą, ostatecznie scala się go, za pomocą łącznika, z odpowiednią koroną.

Implant zębowy – przeciwwskazania

Implant zębowy nie jest niestety dostępny dla każdego. Nie chodzi tu tylko o kwestie ekonomiczne, a o następujące sytuacje: ciąża, wiek poniżej 18 lat, niektóre choroby i dolegliwości jak np. nowotwory, cukrzyca, choroba Parkinsona, osteoporoza, choroby psychiczne. W takich przypadkach implanty zębowe są wykluczone lub, co najmniej, ich instalacja stoi pod znakiem zapytania. Niezbędna jest wtedy konsultacja z lekarzem, który po wywiadzie, ewentualnie dodatkowych badaniach, podejmie ostateczną decyzję według swojej wiedzy. Jeżeli chcecie się państwo dowiedzieć czegoś więcej o opisywanym zagadnieniu, zachęcamy do odwiedzenia najbliższego gabinetu – takiego jak przykładowo K2Dental implanty Gdynia.

Implanty zębów – higiena

Implanty zębów wymagają podobnej dbałości, jak naturalne uzębienie. Brak odpowiedniej higieny, może szybko sprawić, że w krótkim czasie implanty zębów będą nadawać się jedynie do usunięcia, z powodu intensywnego działania bakterii w ich okolicy.

Rodzaje implantów

Rodzaje implantów można podzielić na kilka klas – np. jeśli chodzi o jego producenta, czy też materiał z którego jest zbudowany. Rodzaj korony, to nie tylko kluczowy wybór odnośnie jakości tworzywa, ale również koszt całej operacji może ulec znacznej zmianie. Występują różne rodzaje koron zębowych np.:

 • pełnoceramiczne – ich celem są zęby przednie. Znakomicie zastępują naturalne zęby. Korona cyrkonowa jest wśród nich najwyżej ceniona,
 • porcelanowe na metalu – połączenie koron porcelanowych i wytrzymałości metalu,
 • protetyczne – umiejscawiane dzięki założeniu kilku implantów.

Cena implantu czyli ile kosztuje implant zęba

Cena implantu zależy od wielu składowych np. miejsca świadczenia usługi, koniecznej diagnostyki obrazowej, zabiegów niezbędnych, aby implant mógł być w ogóle zakładany, rodzaju implantu, niektórych czynności które nie zawsze są w cenie, rodzaju korony, rodzaju łącznika, ewentualnych konsultacji po zabiegu…

Ile kosztuje implant zęba? Ceny zaczynają się od około 2000 złotych, ale w przypadku stosowania materiałów najwyższej jakości, koszt wzrośnie istotnie.

5 Comments

 1. piotrWwa

  A jak chce implant siekacza to ile trwa mniej wiecej montowanie?

  Reply
 2. marian

  No ceny tych implantow to raczej nie na zwykla kieszen, ale z drugiej strony patrzac na skomplikowanie i to ze to jest praktycznie jak dorobienie normalnego zęba to tez troche trudno sie dziwic…

  Reply
 3. Annie

  W innym tekscie czytalam, ze implanty zebowe mozna zakladac po 16 roku zycia, to jak to w koncu jest?

  Reply
 4. Raya

  Zanim bede potrzebowac takiego implantu to mam nadzieje, ze technologia potanieje 😀

  Reply
 5. Ellie

  A korona jest zawsze robiona z tego samego materialu czy to zalezy od typu implantu zęba?

  Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *