Wypadanie włosów – już dzisiaj rozpocznij leczenie u trychologa!

mezoterapia bezigłowa
5/5 - (28 votes)

Wypadające włosy to złożony problem o wielu przyczynach. Ich diagnoza jest trudna, dlatego warto poprosić o pomoc specjalistę. Ekspertem w dziedzinie chorób skory głowy i włosów jest trycholog. Trychologia diagnozuje i leczy nadmierne wypadanie włosów. Jakie zabiegi można wykonać, żeby zahamować łysienie? Jak wzmocnić włosy? Czy skorzystanie z oferty medycyny estetycznej wymaga przygotowań i specjalnej pielęgnacji po zakończonym zabiegu?

BADANIE WŁOSÓW TO PIERWSZY KROK

Żeby dobrze rozpoznać przyczyny wypadania włosów, trzeba postawić na specjalistyczne badanie. Zalecane są dwa z nich:

  • Trichogram – próbka włosów trafia do laboratorium, gdzie wykonywana jest szczegółowa analiza.
  • Trichoskopia – dermatoskop obrazuje skórę głowy w powiększeniu i wykonuje kilka zdjęć, które również trafiają do laboratorium.

WYPADANIE WŁOSÓW – PRZYCZYNY I PROBLEMY

Wiele przyczyn wypadania włosów leży w stylu życia lub podłożu genetycznym. Nieprawidłowo zbilansowana dieta, mała aktywność fizyczna czy stres nie służą zachowaniu zdrowia włosów. Czasami jednak konkretne, niezależne od człowieka przyczyny, wywołują problematyczne łysienie wymagające specjalnego leczenia. Na przykład:

  • Leki i kuracje hormonalne wpływają na łysienie polekowe – wypadanie włosów następuje szybko i regularnie pod względem obszaru głowy.
  • Nadmiar męskich hormonów przyczynia się do wystąpienia łysienia androgenowego – wypadanie włosów uwidacznia się poprzez cofnięcie linii włosów.
  • Nieleczone choroby autoimmunologiczne odpowiadają za łysienie plackowate – wypadanie włosów zostawia na głowie charakterystyczne, łyse place.
  • Zakażenia bakteryjne mogą wywołać łysienie bliznowaciejące – wypadanie włosów zaczyna się przy obszarze płata ciemieniowego.

WYKLUCZENIE PRZECIWWSKAZAŃ I METODY LECZENIA

Jeżeli nie chorujemy, nie jesteśmy w ciąży, nie karmimy piersią i nie borykamy się z problemami układu krwionośnego, możemy odbyć bezbolesne i bezpieczne zabiegi na wypadające włosy. Są to między innymi:

  • Mezoterapia skóry głowy bezigłowa- dzięki falom elektrycznym skóra głowy zostaje odżywiona i zregenerowana – następuje produkcja nowych włosów.
  • Mezoterapia skóry głowy igłowa- tak jak w przypadku mezoterapii bezigłowej, łysienie zatrzymuje się i dochodzi do nowego porostu włosów. Kluczem jest wstrzyknięcie do skóry głowy bogatych substancji odżywczych np. osocza bogatopłytkowego.
  • Kriomasaż Cryo-S- w wyniku stopniowego, moderowanego przez trychologa ochłodzenia skóry głowy, dochodzi do poprawy ukrwienia i wzrostu włosa.
  • Karboksyterapia Reology 2- Podskórne podanie dwutlenku węgla wywołuje podobny efekt jak powyższe metody. Powtórzenie zabiegu zwiększa szansę na zachowanie trwałości pozytywnych zmian.
Wypadanie włosow podczas czesania

Kobieta tracąca nadmiernie włosy

Pacjenci często pytają co na wypadanie włosów może pomóc w przypadku łysienia niezależnego od zewnętrznych czynników. Przyczyny łysienia, które leżą w chorobach czy stanach zapalnych organizmu, zwalcza postęp technologiczny jaki dokonał się w medycynie estetycznej. Każdy z zabiegów ma na celu długotrwałą poprawę stanu skóry i włosów. – mówi lekarz

Zapraszamy do sprawdzenia adresu https://www.trojmiasto.pl/drTrycholog-Gdynia-o80012.html.

KONSULTACJA JEST WAŻNA

Żeby uniknąć błędów i niepożądanych skutków ubocznych, warto skorzystać ze specjalistycznej konsultacji. Trycholodzy mogą doradzić i zindywidualizować proces leczenia, dostosowując go do konkretnego problemu. Ich wiedza i doświadczenie pomogą jednocześnie w szczegółowym poznaniu dziedziny i procesów biologicznych zachodzących w organizmie. Łysienie wiąże się często z problemami natury społecznej, dlatego im wcześniej zdecydujemy się na podjęcie działań, tym większa szansa na wyleczenie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *