Wstrzykiwanie botoksu jako metoda walki z nadpotliwością

botoks na hiperhydroze
5/5 - (27 votes)

Nadmierna nadpotliwość to problem wielu ludzi. Obecnie szacuje się, że hiperhydroza dotyka około 2-3% społeczeństwa. Jest to poważny problem, który często prowadzi do dużych kompleksów. Nieustająca nadpotliwość głowy i twarzy powoduje, że wiele osób boi się przebywać w centrum uwagi, ponieważ wyczuwa wstydliwe stróżki spływające po skórze. Innym problemem jest nadpotliwość dłoni, która powoduje, że osoby dotknięte hiperhydrozą boją się podawać rękę na powitanie. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, które pozwalają pozbyć się wstydliwej dolegliwości. Jednym z nich jest botoks na nadpotliwość, który na kilka miesięcy skutecznie likwiduje problem.

Na czym polega zabieg?

Chociaż botoks często jest kojarzony z zabiegami z dziedziny medycyny estetycznej, które nienaturalnie powiększają niektóre części ciała, to tak naprawdę aplikowanie toksyny botulinowej posiada dużo pozytywnych zastosowań. Botoks na nadpotliwość powoduje, że toksyna na pewien czas blokuje nerwy zaopatrujące gruczoły potowe, dzięki czemu eliminuje problem. Chcąc zwalczyć nadpotliwość przy pomocy botoksu bardzo ważne jest, żeby wybrać się do wykwalifikowanego specjalisty, czyli w tym przypadku dermatologa.

Przebieg zabiegu

Chociaż wstrzykiwanie botoksu w dłonie należy do bardzo prostych i mało inwazyjnych zabiegów, to nie wszyscy mogą się jemu poddać. Botoks na nadpotliwość nie jest zalecany w następujących przypadkach:

  • skóra w miejscu, w którym ma zostać wykonany zabieg, jest zainfekowana
  • pacjent cierpi na nadwrażliwość względem niektórych składników preparatu
  • pacjent choruje na niektóre rodzaje schorzeń
  • potencjalny pacjent to kobieta w ciąży lub karmiąca piersią

W celu dowiedzenia się, które konkretnie choroby lub nadwrażliwości wykluczają zabieg na nadpotliwość, najlepiej zapytać się o to dermatologa, który udzieli wszystkich niezbędnych informacji.

Zabieg na nadpotliwość czoła odbywa się praktycznie bezboleśnie, poprzez nakłuwanie fragmentu skóry cienką i sterylną igłą. Zazwyczaj pacjent otrzymuje możliwość skorzystania ze znieczulenia miejscowego, które aplikuje się przy pomocy specjalnego kremu. Kluczem do poprawnego wykonania zabiegu jest tak zwany test Minora, czyli posmarowanie skóry substancjami, które umożliwiają wskazanie lekarzowi, gdzie dokładnie należy wstrzyknąć botoks na nadpotliwość. Główna część zabiegu polega na wstrzyknięciu botoksu – odbywa się to w sposób bezpieczny i nieniwelacyjny dla organizmu.

Skuteczność zabiegu

Na początku należy uprzedzić, że botoks na czoło nie gwarantuje stałych efektów. Po upływie paru miesięcy w organizmie powstają nowe zakończenia nerwowe, które nie są już blokowane przez toksynę botulinową i ponownie wywołują nadpotliwość. Zazwyczaj w takim przypadku należy powtórzyć ponownie zabieg. Na szczęście jest on relatywnie niedrogi i wiele osób może sobie pozwolić na regularne zwalczanie problemu, jakim jest nadpotliwość. Mimo barku stałych efektów botoks na nadpotliwość to obecnie prawdopodobnie najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza metoda walki z hiperhydrozą.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *