Na co czarnuszka siewna?

Na co czarnuszka siewna?
5 (100%) 4 votes

Czarnuszka siewna to zioło, które obecnie jest bardzo często wykorzystywane w terapii wielu schorzeń. Dzięki swoim właściwościom bywa stosowana samodzielnie lub w mieszance ziół przeznaczonych na konkretne dolegliwości. Kiedy warto jest zażywać czarnuszkę i w jakiej formie najlepiej ją przyjmować?

Czarnuszka zawiera wiele kwasów tłuszczowych. Kwasy tłuszczowe są niezbędne do prawidłowego działania ludzkiego organizmu. Dlatego też czarnuszka siewna często jest wykorzystywana do wspomagania układu nerwowego. To właśnie kwasy tłuszczowe są niezbędne do prawidłowego działania komórek nerwowych. Ale czarnuszka może nie tylko wspomagać działanie mózgu, jeśli chodzi o sprawność umysłową. Czarnuszkę warto zażywać także w przypadku stanów depresyjnych oraz zapobiegawczo przeciwko chorobie Parkinsona. Trzeba jednak pamiętać, że mimo wszystko to zioło nie może zastąpić standardowej terapii, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Kwasy tłuszczowe to również bardzo dobry środek zapobiegający osteoporozie. Czarnuszka jest także świetna na optymalny detoks wątroby.

Kiedy jeszcze warto jest zastosować czarnuszkę? Czarnuszkę siewną można zażywać także w przypadku alergii, zwłaszcza tej, która objawia się wypryskami na skórze. Często czarnuszka jest w stanie poprawić stan skóry dzięki swojemu działaniu wspomagającemu oczyszczanie organizmu z toksyn. Wiele osób cierpiących na astmę również stosuje to zioło, by złagodzić objawy tego schorzenia.

Czarnuszka siewna jest również doskonałym remedium w przypadku chorób pasożytniczych. Działa ona zapobiegawczo, a także leczniczo. Wystarczy jednie zażywać łyżeczkę oleju z czarnuszki dziennie, by mieć szansę na pozbycie się niechcianych mieszkańców przewodu pokarmowego.

Czarnuszka może być stosowana w formie nasion lub oleju. Nasiona zazwyczaj mieli się przed spożyciem i dodaje do różnych potraw. Można używać jej na przykład zamiast czarnego pieprzu. Ze względów smakowych czarnuszka może być dodawana do wypieków z mąki pszennej.

Mielone ziarna czarnuszki znajdują się także w mieszance ziół wspomagających wątrobę Hepa Vitale.

1 Comment

  1. Justa

    Czarnuszkę stosuję już od długiego czasu, bo ma wiele zdrowotnych właściwości. Od jakiegoś czasu nawet piję zioła HepaVitale, bo jest w nich czarnuszka dobrej jakości. Minęło mi wiele dolegliwości i teraz nie wyobrażam sobie dnia bez zaparzenia tych ziółek 🙂

    Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 29 = 35