Jak usunąć złogi z jelit?

Złogi w jelitach powstają zazwyczaj na skutek nieprawidłowego stylu życia. Mogą być również rezultatem długotrwałej choroby, kiedy to osoba cierpiąca na dane schorzenie nie może wstać z łóżka. Zaburzona perystaltyka jelit to poważny problem, którego nie należy lekceważyć. W poważniejszych przypadkach lepiej jest zastosować środki przepisane przez lekarza. Jeśli jednak zaburzenia nie są aż tak poważne, lepiej jest zdecydować się na naturalne środki, które również mogą pomóc w tym przypadku. Jakie to metody?

Pierwszym naturalnym środkiem, jaki koniecznie trzeba zastosować w przypadku złogów jelitowych jest zmiana trybu życia na znacznie zdrowszy i wprowadzenie diet oczyszczających jelita. To pozwala na zachowanie prawidłowego procesu trawienia i samej defekacji. Usuwanie kamieni kałowych powinno następować samoistnie po wprowadzeniu do codziennego planu dnia aktywności fizycznej oraz pięciu porcji warzyw i owoców. Jeśli tak się nie dzieje, konieczne jest zastosowanie dodatkowych metod.

Jak usunąć złogi z jelit? Przede wszystkim warto zastosować suplementy diety zawierające błonnik. Można zdecydować się na gotowe preparaty lub sięgnąć bezpośrednio do natury. Warto zajrzeć tutaj  Naturalnymi ziołami zawierającymi błonnik jest len oraz babka płesznik. Nasiona tych roślin są stosowane powszechnie właśnie do walki z zaparciami i zaburzeniami ze strony jelit. Babka płesznik jest w tym przypadku bardziej polecana. Zawiera ona błonnik witalny, który działa korzystnie nie tylko na stan samych jelit, ale także flory bakteryjnej, która się tam znajduje.

Jak usunąć złogi z jelit bez pomocy ziół? Kamienie kałowe można usunąć również za pomocą lewatywy. Trzeba jednak pamiętać, że ten środek ma ograniczoną skuteczność. Zazwyczaj działa tylko na dolny odcinek jelita grubego, co sprawia, że jeśli zator powstał wyżej, lewatywa nie będzie w stanie go usunąć. Za nieco bardziej skuteczną metodę uważa się zabieg hydrokolonoterapii. Pozwala on na nieco dokładniejsze oczyszczenie, choć w tym przypadku także należy pamiętać, że jeśli zator utworzy się wyżej, woda wpompowywana do jelita nie będzie w stanie do niego dotrzeć.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *