Depilacja woskiem

Rate this post

W ciągu ostatnich kilku lat depilacja woskiem stała się powszechną (i popularną) usługą oferowaną w salonach kosmetycznych. Niezależnie od tego, czy chodzi o brwi, górną wargę, pachę czy, cóż, o wiele bardziej intymne miejsca, wiele osób wybiera woskowanie w celu przedłużającego się usuwania włosów. Ale dla tych, którzy nigdy tego nie zrobili (lub którzy zrobili to raz i mieli złe doświadczenia), może to wydawać się nieco zniechęcające.

Kto może poddać się depilacji woskiem?

Depilacja woskiem jest świetną alternatywą dla golenia, jeśli ktoś ma kłopoty z włosami. Woskowanie jest zalecane dla osób w każdym wieku i obu płci. Chociaż zaleca, aby ludzie zaczęli stosować wosk w młodym wieku, kiedy włosy są w porządku i będą mniej bolesne do usunięcia, każdy może zrobić to bez względu na wiek. Depilację woskiem można zastosować na takie obszary ciała jak:

  • pachy,
  • bikini,
  • nogi,
  • plecy.

Jeśli ktoś zastanawia się nad próbą woskowania, warto udać się do salonu, w którym pracuje profesjonalny kosmetolog a nie kosmetyczka i zdobyć wiedzę na temat wszystkiego, od przygotowania i bólu po oczekiwane rezultaty, dzięki czemu można być dobrze przygotowanym do zabiegu depilacji woskiem. Niektórzy z pewnych powodów próbują wykonać ten zabieg samodzielnie, czy warto?

Różnica między salonem a woskiem domowym

Woskowanie, które polega na usuwaniu niechcianych włosów z ciała za pomocą wosku, jest szybkie i łatwe. Włosy są wyciągane z korzenia, co pomaga uzyskać dłuższe rezultaty niż golenie. Jeśli chodzi o woskowanie, istnieją dwie możliwości: można wybrać depilację woskiem wykonaną kosmetologa a nie kosmetyczkę w salonie lub po prostu woskować się w domu. Niezależnie od wybranej metody woskowanie nie musi być koszmarem! Warto rzucić okiem na skuteczność zarówno salonu, jak i samodzielnego woskowania. Można po prostu nauczyć się kilku rzeczy o tym, jak trzymać te niesforne włosy w ukryciu.

Korzyści z depilacji woskiem wykonanej przez kosmetologa

Salon kosmetyczny jest stworzony, aby rozpieszczać klienta, jednocześnie dbając o wszystkie jego potrzeby estetyczne – w tym likwidację niepożądanych włosów. Salon zapewnia przyjazną, intymną i luksusową przestrzeń, w której ma się szansę być traktowany jak ktoś ważny przez profesjonalnie wyszkolonego kosmetologa. W salonie kosmetycznym zyskuje się spokój ducha wiedząc, że woskowanie jest obsługiwane przez kogoś z dużym doświadczeniem! Jest coś satysfakcjonującego w zobaczeniu swoich nóg na nowo gładkich, kiedy wychodzi się z salonu. Pewność siebie jest zwiększona, ponieważ każdy po takiej wizycie czuje się atrakcyjny.

Dlaczego depilacja woskiem w domu?

Woskowanie w domu jest ratunkiem dla każdego, kto jest ograniczony czasowo i ma na uwadze budżet.  Kosmetolog w salonie przygotowuje do wosku czyszcząc i dezynfekując daną okolicę ciała. Można to zrobić w łazience z wodą, mydłem i, choć nie jest to konieczne, ściereczkami dezynfekcyjnymi. Gdy skóra jest sucha, nakłada się wosk i usuń małe partie włosów. Niestety odczucia bólowe będą większe niż podczas depilacji woskiem wykonywanej przez kosmetologa.

Skuteczne woskowanie

Po depilacji woskiem włosy są wyciągane bezpośrednio z korzenia. Kosmetolog rozumie, że włosy szybciej odrosną, jeśli tylko usuwają włosy z powierzchni skóry. Podczas woskowania w domu, ważne jest, aby sprawdzić paski woskowe na korze mieszków włosowych, które wskazują, że usunięte są wszystkie włosy.

Pielęgnacja po wosku

To zawsze trochę bolesne po wosku, ale ten ból szybko ustąpi. Prawdopodobnie podczas wizyty w salonie kosmetycznym wiele osób widziało, jak kosmetolog (nie mylić z kosmetyczką) nakłada krem na skórę po wosku. Ta sama zasada obowiązuje, wykonując zbieg w domu. Różnica jest oczywiście, w jakości używanego produktu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *