Brodawki na narządach płciowych u mężczyzn

4.8/5 - (5 votes)

Pojawienie się brodawek na narządach płciowych u mężczyzn jest bardzo niepokojącym objawem. Mogą to być tzw. kłykciny kończyste, które spowodowane są obecnością wirusa HPV w organizmie, którym zarazić można się podczas kontaktów seksualnych, które nie są zbyt bezpieczne dla danej osoby. Zwykle panowie zarażają się takim wirusem, gdy uprawiają seks bez odpowiedniego zabezpieczenia, czy też zbyt często zmieniają partnerki seksualne. Wtedy też wystąpić mogą takie właśnie brodawki, które nie prezentują się zbyt estetycznie na narządach płciowych, ale też mogą nieść za sobą przykre konsekwencje, więc najlepiej jest udać się do sprawdzonego specjalisty, który może pomóc zaradzić temu problemowi.

Pojawianie się brodawek

Brodawki pojawiają się w wielu miejscach, przede wszystkim w okolicach żołędzia, pod napletkiem. Oczywiście wiele zależy od tego jaki rodzaj seksu uprawiało się z zakażoną osobą, niepokojące zmiany skórne mogą pojawić się również w okolicach odbytu, itd.

Czytaj więcej: http://www.zdrowie.com.pl/objawy-wirusa-hpv-oraz-jego-diagnostyka-4075/

Brodawki nie pojawiają się od razu, zwykle musi minąć parę tygodni, aby rozwinęły się one w męskim organizmie, ale są one łatwe do zauważenia, ponieważ nie są może dużych rozmiarów, ale wyglądają bardzo charakterystycznie, przypominają kalafior i mają różowy lub brunatny kolor. Po prostu nie da się ich na własnym ciele nie zauważyć, a jeżeli ktoś je zauważy, to musi skonsultować się jak najszybciej z odpowiednim specjalistą.

Unikanie przypadkowych kontaktów seksualnych

Kluczem do sukcesu w tym zakresie może być na pewno unikanie przypadkowych kontaktów seksualnych, choć nie każdy potrafi się na to zdobyć. Kłykciny kończyste rozwijają się zdecydowanie szybciej w organizmach męskich, które posiadają osłabiony układ odpornościowy, lubią one także ciepło oraz wilgoć, wtedy ich rozwój następuje bardzo gwałtownie i mogą osiągnąć one nieco większe rozmiary. Widać wyraźnie, że takich objawów nie można w żadnym przypadku bagatelizować, ponieważ mogą się one zakończyć czymś poważniejszym. Zwykle wirus HPV nie niesie za sobą poważnych chorób, ale nieleczony na pewno może dać o sobie znać, a organizm ludzki nie jest na takie wirusy zbyt odporny.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *