Czy cellulit może boleć?

5/5 - (12 votes)

Cellulit określany często jako skórka pomarańczowa jest obecnie problemem, z którym boryka się wiele kobiet. Może to wynikać ze wzrostu poziomu otyłości w społeczeństwie, małej aktywności fizycznej oraz nieprawidłowej diety. Skórka pomarańczowa jest klasyfikowana jako defekt tkanki podskórnej, pojawiający się najczęściej w okolicy ud, bioder, pośladków i ramion. Jednakże niekorzystne działanie cellulitu nie kończy się tylko na szpecącym działaniu na skórę.

Cellulit jest to nagromadzenie się pod skórą tkanki tłuszczowej otoczonej przez cząsteczki wody oraz metabolity komórkowe, zalegające w tym miejscu. Powstałe grudki początkowo powodują nacisk jedynie na pobliskie naczynia mikrokrążenia, jednakże wraz z powiększaniem swoich rozmiarów możliwy jest ucisk na nerwy oraz większe żyły i tętnice. Objawia się to najczęściej jako uczucie mrowienia, drętwienia oraz zaburzonego czucia w obrębie skóry. Jednak w najcięższych postaciach mogą pojawiać się silne dolegliwości bólowe w obrębie kończyn dolnych lub górnych. W tym przypadku koniecznie staje się znalezienie sposobu na to jak zwalczyć cellulit. Przy długotrwałym ucisku na nerw może dojść nawet do porażenia i trwałej utraty czucia w danej części skóry.

Jakie metody usuwania cellulitu najlepiej zastosować w leczeniu?

Vialise

Serum na cellulit

Najlepsze i najtrwalsze metody leczenia prezentują zabiegi kosmetyczne na cellulit połączone z stosowaniem odpowiedniej diety oraz ćwiczeń fizycznych. Efektem terapii jest nie tylko usunięcie skórki pomarańczowej, ale także poprawa krążenia i zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. Zabiegi na cellulit cechują się różnorodnym działaniem i każdy z nich w inny sposób pomaga zwalczyć problem.

Zabieg oparty na masażu podciśnieniowym, jak Icoone jest szczególnie polecany osobom borykającym się z cellulitem tłuszczowym. Specjalnie dobrane rolki poprzez mechaniczne działanie rozbijają zalegające grudki tłuszczowej. Kosmetolog podczas takiego masażu skupia się również na obszarach skórnych, w których występuje nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Dzięki temu zwiększa się metabolizm w jej obrębie, co mówiąc kolokwialnie przyczynia się do szybszego jej „spalania”. Powoduje to nie tylko usunięcie istniejącego już cellulitu, ale także zapobieganie jego nawrotowi w przyszłości.

Likwidacja cellulitu jest również możliwa poprzez fizykalne oddziaływanie fal radiowych. Zabieg Venus Legacy znajduje zastosowanie w cellulicie wodnym, który powstaje w wyniku zaburzonego krążenia w układzie limfatycznym. Fala radiowa wzmacnia mikronaczynka znajdujące się w tkance podskórnej, co usprawnia przepływ w ich obrębie. Woda oraz metabolity komórkowe zostają wchłonięte i rozprowadzone na obwód. Ponadto fale radiowe rozbijają z dużą skutecznością grudki tłuszczowe, dzięki czemu o wiele szybciej dochodzi do zniwelowania objawu skórki pomarańczowej.

Opisane wyżej skuteczne zabiegi na cellulit cechują się dużym bezpieczeństwem stosowania. Sama procedura jest dla pacjentek zupełnie bezbolesna. Najważniejsze jest jednak, że stosując powyższe zabiegi w połączeniu z dietą i wysiłkiem fizycznym możliwe jest pozbycie się cellulitu na stałe i ograniczenie jego niekorzystnego działania na krążenie i układ nerwowy.

Umów się na zabiegi na cellulit w Gdyni.


Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
Rejestracja: +48 791 600 607

3 Comments

 1. Haita

  W jaki sposób cellulit miałby boleć (bo nie rozumiem)? Przecież to grudki tłuszczu zbite z wodą i toksynami.

  Reply
 2. Sharsi

  Dokładnie, to kompletne niezrozumienie tematu.

  Reply
 3. Norie

  „W tym przypadku koniecznie staje się znalezienie sposobu na to jak zwalczyć cellulit. Przy długotrwałym ucisku na nerw może dojść nawet do porażenia i trwałej utraty czucia w danej części skóry.”

  Boże …

  Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *