Jak skutecznie zwalczyć cellulit?

Rate this post

Okres wakacyjny, kiedy większość z nas wybiera się na zasłużony odpoczynek nad ciepłe morze sprzyja odkrywaniu dotychczas zakrytych partii ciała jak uda, pośladki czy brzuch. Jednakże, nie każda kobieta posiada jędrne i gładkie ciało pozbawione skaz i zmian skórnych. Część płci pięknej zmaga się z nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, która występuje wraz z obrzękiem i włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Cellulit, bo o nim mowa jest zjawiskiem dotyczącym statystycznie co drugiej kobiety. Dlaczego pojawia się on na naszym ciele ? Czy istnieją sposoby na jego skuteczne wyeliminowanie? 

Lipodystrofia pojawia się zazwyczaj u dziewczyn w okresie dojrzewania, kiedy gospodarka hormonalna nie jest w dostateczny sposób wyregulowana oraz wśród kobiet w ciąży i w czasie menopauzy. W efekcie, na ciele można zauważyć pierwsze oznaki cellulitu w postaci nierównej i pofałdowanej skóry bioder, ud, kolan, łydek czy brzucha. W zaawansowanym stanie dosyć widoczne są zgrubienia i małe guzki. Cellulit powstaje poprzez zaburzenia w mikrokrążeniu. Oznacza to, że krew w naszym organizmie nie płynie w prawidłowym sposób. W wyniku czego powstają zastoje i tworzą się obrzęki, które czasem są odczuwalne w postaci bólu. Konsekwencją takie stanu jest spowolnienie metabolizmu w tkankach i brak efektywnego usuwania toksyn, które pozostają w tkance tłuszczowej. Natomiast komórki tłuszczowe rozmnażają się i wywołują tzw. pęcherzyki. Warto wiedzieć, że na to w jaki sposób działa nasz układ metaboliczny duży wpływ ma dieta, aktywność fizyczna oraz przyjmowane leki farmakologiczne. Żeby uregulować gospodarkę hormonalną warto wykonać kilka badań endokrynologicznych.

Dowiedz się więcej o cellulicie na https://vialise.pl/kosmetyki-na-cellulit-o-naturalnym-skladzie-jak-dzialaja/

Metod walki z cellulitem jest wiele. Część ludzi preferuje zwiększony wysiłek fizyczny w postaci codziennej gimnastyki, jazdy na rowerze, biegania na bieżni czy uczęszczania na siłownie. Inni natomiast stawiają na odpowiednią dietę, a więc unikania spożywania cukrów prostych, węglowodanów. Często proszą specjalistów- dietetyków o rozpisanie indywidualnych jadłospisów dostosowanych do wagi, trybu dnia i ewentualnego wysiłku fizycznego. Bywa też tak, że kobiety z obu grup dopełniają walkę z cellulitem poprzez stosowanie preparatów kosmetycznych. Jednym z takich środków jest krem antycellulitowy o nazwie Vialise. Według specjalistów i kobiet stosujących to najlepszy sposób na skuteczne pozbycie się cellulitu. Cechuje go innowacyjność, bezpieczeństwo oraz widoczne rezultaty. Pierwsze efekty są zauważalne po miesięcznej kuracji.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *