Łysienie – co z nim możesz zrobić?

5/5 - (1 vote)

Niewątpliwie, łysienie nie jest najpoważniejszą z chorób, gdyż nie zagraża życiu, ani też nie upośledza jakoś bardzo normalnego funkcjonowania. Wiele osób goli głowę na łyso z własnej woli, pomimo, iż włosy normalnie im rosną. Jednakże, dla wielu mężczyzn, łysienie jest nie lada problemem. Podejmują oni nieustannie starania, aby owej łysiny jak najszybciej się pozbyć.


Dbaj o swoje zdrowie

Może niektórym wyda się to zaskakujące, jednak zaskakująco duży wpływ na łysienie ma nasz ogólny stan zdrowia. Osoby osłabione, którym brakuje w organizmie czy to jakiś pierwiastków, czy tez witamin, są o wiele bardziej narażone na utratę włosów. Dlatego właśnie, trycholog – dermatolog zwykle powtarza swoim pacjentom, że same zabiegi nie pomogą im na długo, a leczenie łysienia na nic się nie zda, jeśli nie będą dbali oni o swoje zdrowie.

Regularnie wzmacniaj włosy

Ponadto, bardzo ważne jest, aby regularnie troszczyć się nie tylko o swój ogólny stan zdrowia, lecz również o stan zdrowia swoich włosów, jak i oczywiście skóry na głowie. W tym celu, należy z dużą uwagą dokonywać zakupów środków do mycia głowy oraz odżywek. Być może dla wielu mężczyzn generalnie odżywka do włosów to coś nieznanego. Jednakże, jeśli nie chcą oni wydawać pieniędzy na leczenie łysienia powinni jak najszybciej zacząć stosować odżywki.

Konsultuj się z lekarzem. Trycholog to specjalista od włosów.

Jeśli zauważymy, że niewielkie ilości włosów zostają w wannie po każdym myciu głowy, nie powinniśmy od razu panikować, gdyż nie oznacza to jeszcze, że zaraz stracimy wszystkie włosy. Jest to jednak sygnał do tego, aby umówić wizytę u trychologa – dermatologa.

Ponadto, tak na prawdę, nawet jeśli póki co, wydaje nam się, że włosy z naszej głowy jeszcze nie spadają, możemy umówić się na spotkanie ze specjalistą. Może być ono bardzo korzystne, gdyż trycholog – dermatolog może na takim spotkaniu oglądnąć nasze włosy i skórę na głowie, aby następnie określić w jakim są stanie. Na tej podstawie, prawdopodobnie trycholog – dermatolog wyrazi swoją opinię co do tego, jaki szampon i odżywkę w przypadku naszych włosów warto stosować.

Zapytaj o zabieg

Jeśli od dłuższego czasu mamy problem z łysieniem, a żadne środki farmakologiczne nie pomagają, być może pora zdecydować się na zabieg. Warto spytać lekarza, do którego chodzimy z naszym problemem, jaki zabieg najbardziej nam poleca.

Lekarz trycholog – dermatolog jest specjalistą, dlatego właśnie, potrafi on bardzo trafnie wybrać najodpowiedniejszy w naszym przypadku zabieg. Jak się bowiem okazuje, przy wyborze odpowiedniego zabiegu trzeba wziąć pod uwagę bardzo wiele czynników, takich jak na przykład stopień zaawansowania łysiny, czy też stan mieszków włosowych.

Zastanów się nad przeszczepem

Jedną z opcji, niekoniecznie jednak polecanych na pierwszym miejscu, jest przeszczep włosów. Jedno można o zabiegu przeszczepiania włosów powiedzieć, jest to zabieg o olbrzymiej wręcz skuteczności. Jednakże, ma jedną wadę, która sprawia, iż wiele osób w ogóle nie decyduje się na to, aby poddać się przeszczepowi włosów. Chodzi tu o cenę, która niestety dla wielu pacjentów jest zaporowa.

Nie lecz się na własną rękę

Oczywiście, nawet jeśli naszej głowy nie oglądał trycholog – dermatolog możemy kupić sobie jakieś odżywki oraz specjalny szampon, przeznaczony specjalnie dla osób z łysieniem. Jednakże, jeśli problem jest poważny, i bezwzględnie konieczne jest leczenie łysienia, nie warto robić tego na własną rękę. Nie jesteśmy bowiem w stanie profesjonalnie się leczyć, jeśli nie kieruje nami wykwalifikowany trycholog – dermatolog.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *