Sprawdzone metody na obwisłą skórę

5/5 - (9 votes)

Jeżeli nasza skóra po odchudzaniu obwisła, powinniśmy o nią zadbać. Dobrym uzupełnieniem pielęgnacji będą kosmetyki antycellulitowe, ponieważ problem z skórką pomarańczową powstaje, gdy nadmiar skóry po odchudzaniu nie jest redukowany. Warto wiedzieć, że ujędrnianie skóry peelingami jest również bardzo istotne w sytuacji, gdy traci się wagę. Do metod wartych sprawdzenia należą też masaże z dodatkiem oliwek lub olejków o cennych właściwościach odżywczych i nawilżających – więcej o tym tutaj: http://hpvwirus.pl/zabiegi-wiotka-skore/.

Masaż stymuluje produkcję kolagenu, dzięki czemu zwiotczała skóra staje się bardziej zwarta. Po wykonaniu tej czynności warto nałożyć na ciało maseczkę ujędrniającą, na przykład z oczyszczającego błota. Warto także używać profesjonalnych kosmetyków, które często przynoszą one szybsze rezultaty. Możemy również umówić się na wizytę u kosmetyczki, która oceni, co sprawi, że nasza obwisła skóra po odchudzaniu, stanie się elastyczna Bardziej zaawansowanymi metodami usuwania nadmiaru skóry jest mezoterapia igłowa, elektrostymulacja bezpiecznymi dawkami elektryczności lub falami radiowymi. Taką terapię można prowadzić tylko pod nadzorem specjalisty w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Działanie ujędrniających balsamów jest często osłabione, co wynika z ich niewłaściwego użycia. Kremy wyszczuplające i te ujędrniające często zawierają podobne składniki, np. nawilżające witaminy A i E, kofeinę, olej jojoba itp., które sprawiają, że obwisła skóra na brzuchu zanika. Dlaczego więc niektóre z nich nie przynoszą oczekiwanych rezultatów i obwisła skóra nie redukuje się? Odpowiedzią na to pytanie jest brak ćwiczeń fizycznych. Kremy wyszczuplające i ujędrniające wzmacniają efekty ćwiczeń, ale nie mogą ich zastąpić. Dlatego osoby, które liczą na wyniki bez żadnej aktywności, mogą być rozczarowane. Powinniśmy zastosować te wszystkie produkty w połączeniu z masażem. Jeśli formuła jakiegoś kosmetyku rozbija cząsteczki tłuszczu, to w naszym interesie jest ich wydalenie, a to można zrobić tylko za pomocą ćwiczeń lub diety. Tym samym wiotka skóra dzięki aktywności fizycznej się ujędrnia.

4 Comments

 1. adrala12

  Masaże są dobre na obwisłą skórę, sama je stosuje. Zakupiłam w necie jakieś masażery na brzuch i dają naprawdę dobre efekty plus w dodatku jest to dość przyjemne uczucie :d

  Reply
 2. 0r0fi4

  Na obwisłą skórę jest tylko jeden sposób, a jest nic zabieg w klinice medycyny estetycznej urządzeniem Icoone – 10 zabiegów i efekt jak z bajki, zyskacie pewność siebie i chęci do wzmocnienia efektów ćwiczeniami w domu. Wiem, ponieważ sama przez to przechodziłam i mój brzuch strasznie wyglądał po ciąży. Ja odbyła swój zabieg w Clinica Cosmetologica – Gdańsk a wy?

  Reply
 3. ofuspaaa

  Mi się również wydaje, że jedyną opcją, która pozwoli pozbyć się obwisłej skóry jest wykonanie jakiegoś zabiegu, a najlepiej to chyba operacji..

  Reply
 4. orerea123

  Ja powiem tak jeśli chodzi o obwisłą skórę z powodu ciąży to powrót do formy to wcale nie jest taka łatwa sprawa, jak się wszystkim wydaje. Na miejscu takiej osoby poszłabym do specjalisty.

  Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *