Usuwanie owłosienia laserem

5/5 - (1 vote)

Podstawowa wiedza o zabiegu

Depilacja laserowa pach to zabieg, który jest najbardziej skuteczną formą pozbycia się nadmiaru owłosienia. Bywał on niekiedy dosyć inwazyjny, aczkolwiek już dzisiaj dysponujemy sprzętem, który pozwala na wykonanie całej procedury niemal bezproblemowo i bezboleśnie. Stosowane niegdyś sposoby takie jak elektroliza i termoliza zdążyły już odejść do lamusa a golenie i depilacja maszynką są zbyt krótkotrwałe i bolesne.

Niezależnie od powodów dla których konieczne jest zrobienie depilacji, w każdej sytuacji uda się na trwałe usunąć niepotrzebne włoski. Twarz, plecy, nogi, okolice bikini, pachy. Każdy z tych rejonów cała może być potraktowany laserem diodowym bez żadnej szkody. Podrażnienia czy  reakcje alergiczne pojawiające się na skórze nie dotyczą tej metody.

Cena

W zależności od miejsca na ciele oraz ośrodka ceny są bardzo różne. Wahają się od 50 złotych do nawet 400. Najlepiej zaufać zakładom o większej renomie, a wtedy nie wcale nie musimy martwić się o nasze bezpieczeństwo.

Przeciwskazania

Istnieją jednak pewne przeciwskazania, które mogą być poważną przeszkodą w wykonaniu zabiegu. Chorzy na łuszczycę, bielactwo, cukrzyce, alergicy, kobiety w ciąży i karmiące piersią nie mogą sobie pozwolić na depilację laserową.

Jak przygotować się do zabiegu i co robić po nim 

Istnieje wiele leków, które należy przestać przyjmować miesiąc przed przystąpieniem do zabiegu. Dzień przed nim należy nie spożywać alkoholu, a umyta skóra powinna zostać potraktowana nie dezodorantem, kremem czy balsamem a wyłącznie delikatnym mydłem.

Potem niewskazane są kosmetyki z nawet najmniejszą możliwą ilością alkoholu a także jakiekolwiek produkty złuszczające. Łatwo podrażnić skórę zbyt szorstkim ręcznikiem dlatego bądźmy łagodni dla naszego ciała.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *