Zapalenie mieszków włosowy – pozbądź się problemu raz na zawsze!

5/5 - (1 vote)

Zapalenie mieszka włosowego to problem pojawiający się najczęściej na skutek nieprawidłowej depilacji. Walka z niniejszym problemem nie jest łatwa, a objawy zapalenia mieszków włosowych często utrudniają codzienną pielęgnację oraz negatywnie wpływają na nasze samopoczucie.

W poniższym artykule przedstawione zostaną innowacyjne sposoby walki z niniejszym problemem. Odpowiemy również na pytanie, czym jest figówka oraz jakie są najczęstsze przyczyny zapalenia mieszków włosowych.

Zapalenie mieszków włosowych – charakterystyka

Zapalenie mieszka włosowego powstaje na skutek zatkania się ujścia gruczołów łojowych. Niniejsze zaburzenie może mieć charakter infekcyjny, lub nieinfekcyjny. Za wywołanie infekcyjnego zapalenia mieszków włosowych odpowiedzialne są najczęściej bakterie, wirusy oraz grzyby.

Powszechnie spotykamy zapalenie mieszków włosowych na głowie, w przypadku mężczyzn. Natomiast w przypadku kobiet najczęściej spotykane jest zapalenie mieszków włosowych na nogach, stanowiące konsekwencję niewłaściwej depilacji.

Nieleczenie lub niewłaściwa pielęgnacja skóry dotkniętej niniejszą zmianą może doprowadzić do rozwoju figówki, czyli przewlekłego zapalenia mieszków włosowych, które wiąże się z powstawaniem widocznych i bolesnych guzków.

Zapalenie mieszka włosowego – przyczyny

Wśród powszechnych czynników odpowiedzialnych za wywoływanie niniejszej zmiany możemy wyróżnić:

 • niewłaściwą oraz zbyt częstą depilację;
 • noszenie zbyt ciasnych ubrań;
 • stosowanie kosmetyków podrażniających skórę;
 • niewłaściwą pielęgnację skóry;
 • używanie brudnej maszynki do golenia.

Zapalenie mieszka włosowego – leczenie

Za najskuteczniejszą metodę walki z zapaleniem mieszków włosowych uznaje się technikę depilacji laserowej.

Laserowe usuwanie włosów pozwala na zwalczenie przyczyny niniejszego problemu, zapewniając jednocześnie efektywną depilację przy pomocy światła laserowego skutecznie osłabiającego cebulki włosów. Efektem niniejszego zabiegu jest całkowite usunięcie nadmiernego owłosienia i zapobiegnięcie ponownemu wzrostowi włosków, które uwalnia nas od potrzeby dalszej depilacji skóry przy pomocy domowych metod.

3 Comments

 1. Kora

  Zapalenie mieszka włosowego to przykra sprawa. Sama miałam kiedyś z tym problem. Moja skóra nie wyglądała najlepiej. Dermatolog przepisywał mi różne antybiotyki i kremy, ale nic nie przynosiło efektów i ostatecznie powiedział mi abym przestała mię golić 😀 … czaicie? jakiś posrany. Od razu przestałam do niego chodzić i zapisałam się na depilację laserową. Jedyną rzeczą jaką teraz żałuje jest to, że nie zapisałam się na zabieg wcześniej:)

  Reply
 2. fka

  Ja również pozbyłam się problemu zapalenia mieszków włosowych poprzez depilację laserową ciała 🙂

  Reply
 3. milka33

  W moim przypadku antybiotyk przepisany przez dermatologa przyniósł efekty. praktycznie przez ponad rok nie miałam problemów z zapaleniem mieszków włosowych, ale od niedawana to dziadostwo zaczęło powracać.. antybiotyk już nie pomaga;/, chyba się na niego uodporniłam… Koleżanka poleciła mi abym poszła na depilację laserową. Jestem z Gdańska i z tego co czytałam w internecie to najlepszą kliniką medycyny estetycznej wydaje się być Clinica Cosmetologica. Mają bardzo dobre opinie i ludzie bardzo sobie chwalą przebyte tam zabiegi. Chyba się zdecyduje na ten zabieg laserowy.

  Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *