Powiększanie ust – kompendium wiedzy

Korekta ust
5/5 - (33 votes)

Pośród wielu zabiegów medycyny estetycznej, powiększanie ust jest jednym z najpopularniejszych. Jędrne, pełne i gładkie wargi są synonimem urody i młodości oraz marzeniem wielu kobiet. Klientki gabinetów najczęściej wybierają zabieg modelowania ust aby dodać im jędrności oraz zwiększyć ich objętość. Zdarza się również, że chcą poprawić kształt ust, kiedy np. dolna lub górna warga jest znacznie węższa. Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, może w takim przypadku być skutecznym sposobem zarówno na powiększanie ust jak i poprawienie ich konturu.


Kwas hialuronowy

Stosowany na szeroką skale w medycynie estetycznej i kosmetologi kwas hialuronowy, nazywany jest eliksirem młodości. Występuje on naturalnie w naszym organizmie, jednak z wiekiem jego ilość się zmniejsza. Zabiegi kwasem hialuronowym to skuteczny sposób na wypełnianie zmarszczek, a także naturalne powiększanie ust, bez sztucznego, napuchniętego efektu. Preparat wstrzykuje się w głęboką warstwę skóry za pomocą cienkiej igły.

Efekty zabiegu

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym daje widoczne efekty na około 6 do 12 miesięcy. W zależności od potrzeb klientki zastrzyki z kwasu hialuronowego mogą dać efekt jędrnych pełniejszych warg, można też tym sposobem poprawić ich kontur. Wypełnienie ust sprawia, że drobne zmarszczki wokół nich wygładzają się, a skóra napina, co sprawia, że cała twarz zyskuje młodszy wygląd. Usta są nawilżone, gładkie, nabierają koloru i wyrazistości. Powiększanie ust to jeden z bezpieczniejszych zabiegów, zadbajmy jednak, aby przeprowadzał go specjalista. Niewłaściwe podanie kwasu hialuronowego może grozić powikłaniami zdrowotnymi lub też nierównym konturem ust.

Zalecenia i przeciwwskazania

Modelowanie ust kwasem hialuronowym nie wymaga specjalnych przygotowań. Istotne jest, aby na trzy dni przed zabiegiem unikać aspiryny oraz leków przeciwzapalnych. Nie należy też opalać się, korzystać z solarium czy sauny. Pamiętajmy, aby wcześniej usunąć makijaż. Ponieważ wykonywanie zastrzyków w okolicy ust może być dość bolesne i nieprzyjemne, bezpośrednio przed zabiegiem otrzymamy znieczulenie takie samo jak u dentysty lub po prostu obszar ust zostanie posmarowany kremem znieczulającym. Po zabiegu w okolicach ust może pojawić się niewielkie zaczerwienienie, opuchlizna lub malutkie krwiaczki. Objawy te powinny samoistnie ustąpić po kilku dniach. Ważne jest aby nie wystawiać się na słońce oraz unikać nadmiernego ciepła (np. w solarium czy saunie). Przez jakiś czas unikajmy też nadmiernego dotykania ust. Powiększanie ust jest prostym zabiegiem, jednak jak w przypadku każdej interwencji i tutaj pojawiają się pewne przeciwwskazania. Należą do nich:

  • ciąża i okres laktacji
  • uczulenie na kwas hialuronowy
  • choroby autoimmunologiczne
  • infekcje skórne w obrębie ust -np. trądzik czy opryszczka

Jeśli zastanawiasz się jak powiększyć usta, warto najpierw poczytać nieco więcej informacji o samym zabiegu i starannie wybrać klinikę, w której chcemy go przeprowadzić. Powiększanie ust kwasem hialuronowym może przynieść bardzo dobre efekty, jednak istotne jest aby zabieg przeprowadzał specjalista z odpowiednimi uprawnieniami.

Czujesz się zaciekawiona zabiegiem? Sprawdź https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/powiekszanie-ust/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *