Mówimy dużo o swojej urodzie, dlatego warto przyjrzeć się swoim naczynkom. Niekiedy mogą być one widoczne. Popatrzmy dokładnie i być może je zobaczymy, są to czerwone lub fioletowe linie, które zakłócają bezbłędną cerę. Na szczęście nie są niebezpieczne, są po prostu brzydkie. Warto się więc nimi odpowiednio zająć.
Zamykanie naczynek może być skuteczne, jeśli trafimy do odpowiedniego salonu. W przypadku takim jak teleangiektazje, widoczne naczynia włosowate są maleńkimi naczynkami krwionośnymi, znajdującymi się w pobliżu powierzchni skóry i są odpowiedzialne za krążenie krwi w twarzy. Laserowe zamykanie naczynek jest coraz częściej wybierane, ze względu na niesamowite efekty, takie efekty można zauważyć chociażby po likwidacji rozszerzonych naczynek w Gdyni, gdzie jest jedna z naszych zaprzyjaźnionych klinik.
Popękane naczynka – jakie są przyczyny?
Wyróżniamy następujące przyczyny:
- urazy – rany, operacje skórne lub intensywne zabiegi kosmetyczne, mogą doprowadzić do tego, że usuwanie naczynek staje się niezbędne,
- starzenie się – wraz z wiekiem kolagen i elastyna w naszej skórze słabną. To między innymi dlatego, nasza skóra staje się cieńsza, a żyły stają się coraz bardziej pękają.
- Genetyka – nie ma gwarancji, że na pewno zaistnieje, ale jeśli w naszej rodzinie występował tego typu problem, będziemy na niego bardziej narażeni. Laserowe usuwanie naczynek jest jednym z chętniej wybieranych sposobów pozbycia się dokuczliwego problemu przez pacjentów.
- Hormony – mogą przyczyniać się do pękania naczyń włosowatych na twarzy i ramionach, jeśli nasze ciało będzie próbowało się dostosować.
- Środowisko – niektóre czynniki środowiskowe, takie jak oparzenia słoneczne, silny wiatr lub wyjątkowo zimna pogoda mogą prowadzić do pęknięcia naczyń krwionośnych. Rozszerzone naczynka są bardzo dokuczliwym problemem.
- Niektóre schorzenia – osoby, które mają trądzik różowaty, częściej cierpią na pękające naczynia włosowate na twarzy i ramionach, szczególnie w okolicach oczu i nosa.
Leczenie popękanych naczyń krwionośnych
Kiedy naturalne środki nie działają, usuwanie pajączków można usunąć po konsultacji z lekarzem.
Retinoidy – miejscowe kremy stosowane przez kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej mogą pomóc w zmniejszeniu pajączków. Pozwalają na stopniowe zamykanie naczynek na twarzy . Składniki te są również pomocne w leczeniu trądzika różowatego i typowego trądzika. Działają poprzez usunięcie zewnętrznej warstwy skóry.
Laseroterapia – używając silnego światła terapia, powoduje całkowite zanikanie pajączków. Następuje bowiem zniszczenie słabo funkcjonującej żyły. Popękane naczynka na nogach również mogą być potraktowane laserem i będzie to skuteczny zabieg. Bardzo popularne są lasery ablacyjne, które stymulują tkankę podskórną, co przyczynia się do powstania kolagenu i zniwelowania pajączków. Wyróżniamy tutaj lasery dwutlenku węgla i na bazie granatu itrowo-glinowego. Ten pierwszy nadaje się do leczenia raka skóry, blizn potrądzikowych, głębokich zmarszczek, znamion, innych brodawek bliznowatych, opuchniętej skóry, odcisków i oparzeń słonecznych. Ten drugi pomaga usunąć umiarkowanie głębokie linie, zmarszczki, z minimalnym pieczeniem otaczających tkanek. Ponadto możemy mówić o nie-ablacyjnych laserach.Są one następujące:
- impulsowany laser barwnikowy
- celuje bezpośrednio w naczynia krwionośne, zmniejszając je, bez jednoczesnego zaczerwienia skóry,
- Yag laser – jest pomocny w leczeniu zmian naczyniowych, pigmentowych, pozbyciu się tatuaży, depilacji
- laser Alexandrite – stosuje się w leczeniu brązowych plam na skutek uszkodzeń słonecznych, znamion, pigmentacji, zmian barwnikowych, depilacji, usuwaniu tatuaży i leczeniu żył na nogach.
Intensywnie pulsujące światło – wykorzystuje tą samą koncepcję co laseroterapia, ale w tym przypadku światło przenika do drugiej warstwy skóry, nie uszkadzając jednocześnie jej górnej warstwy. Usuwanie pajączków na nogach jest często możliwe właśnie dzięki temu zabiegowi.
Skleroterapia – ta terapia oparta na zastrzykach, pomaga pozbyć się pozbyć pajączków w zaledwie kilka tygodni. Podczas zabiegu lekarz wstrzykuje roztwór do popękanych naczyń krwionośnych, co powoduje ich zamknięcie. W rezultacie krew przekieruje się na naczynia, które nie są zauważalne. Dlatego pęknięte naczynko na twarzy może szybko przestać być widoczne.
Nie działaj na własną rękę – idź do specjalisty
Jeśli mamy popękane naczynka na nosie powinniśmy wybrać, któryś z powyższych zabiegów. W przypadku zabiegów laserowych lub innych zabiegów ambulatoryjnych konieczna będzie współpraca wyłącznie z wyszkolonym specjalistą. Efekty uboczne mogą obejmować zwiększone zaczerwienienie, swędzenie i blizny.
W przypadku, gdy mamy duże popękane naczynka na udach udajmy się do sprawdzonego gabinetu, gdzie uzyskamy fachową pomoc, jednym z takim gabinetów jest ten oto gabinet w Gdyni, do którego serdecznie wszystkich zapraszamy:
Clinica Cosmetologica Gdynia – Zamykanie Naczynek
ul. Powstania Styczniowego 22/2
Telefon: +48 791 600 607