Depilacja laserowa – czy jest skuteczna?

Efektywna depilacja laserowa.
5/5 - (5 votes)

Depilacja laserowa jest nowoczesnym, komfortowym sposobem na świetny wygląd. Każda kobieta marzy o gładkim, pozbawionym zbędnego owłosienia ciele. Istnieje wiele tradycyjnych sposobów osiągnięcia tego celu. Niestety każda z nich daje na ogół niezadowalające oraz krótkotrwałe efekty, często związane z nieprzyjemnymi następstwami. Inaczej jest w przypadku użycia lasera.

Jaki laser do depilacji? Vectus i LightSheer
Cecha Vectus Light Sheer
Czytnik melaniny Skintel
Technologia Photon Recycling
Szybki zabieg
Optymalne rozłożenie diod

Wskazania do zabiegu – wrastające włoski

Wrastające włoski czy zapalenie mieszków włosowych to poważny problem wielu osób. Dlatego skuteczna depilacja jest bardzo często potrzebą nie tylko estetyczną, ale przede wszystkim wynikającą ze względów zdrowotnych. Laserowa depilacja jest zalecana przez lekarzy przy tego rodzaju dolegliwościach, występujących podczas stosowania innych metod usuwania owłosienia takich jak golenie i wyrywanie mechaniczne, pastą cukrową czy plastrami.

Laser jest bezinwazyjną metodą depilacji i nie narusza delikatnego naskórka. Depilacja nie wpływa na funkcjonowanie organizmu, dlatego zabieg jest całkowicie bezpieczny. Polega na przyłożeniu głowicy urządzenia do ciała, która z kolei emituje wiązkę skoncentrowanego światła skutecznie likwidując włoski wraz z cebulkami i mieszkami. Niemniej jednak nie zawsze można laser zastosować.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania:

 • ciąża i karmienie piersią
 • doustna terapia retinoidami
 • bielactwo, łuszczyca
 • niezaleczone infekcje skóry
 • skłonność do przebarwień i bliznowców
 • świeża opalenizna i podrażnienie skóry

Depilacja laserowa Sopot – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

Laser do depilacji Vectus – działanie

Diodowy laser do depilacji Vectus jest przykładem urządzenia reprezentującego najnowocześniejszą technologię, przeznaczonym do trwałego usuwania owłosienia. Jego działanie opiera się na opatentowanej technologii Photon RecyclingSM, która wykorzystuje światło odbijające się od skóry. Dodatkowo wyróżnia go zainstalowany czytnik Skintel, który bada poziom aktywnej melaniny w skórze pacjenta, dobierając indywidualne parametry zabiegu i umożliwia tym samym określenie najbardziej optymalnych parametrów pracy lasera oraz maksymalizuje efekty i skuteczność zabiegu.

Dzięki tym rozwiązaniom depilacja laserowa umożliwia usunięcie nie tylko ciemnych włosów, jak do tej pory, ale również rudych i jasnych. Nie można zlikwidować jedynie włosów siwych, bo są one całkowicie pozbawione barwnika.

Depilacja laserowa – opinie i efekty

Włosy rosną w trzech fazach, dlatego na ogół wystarczy wykonanie trzech zabiegów depilacji laserowej – opinie klientek potwierdzają ten fakt. Panie twierdzą, że powtarzana co 4-10 tygodni terapia pozwala usunąć nawet do 95% włosów z obszaru objętego zabiegiem. W ciągu roku może pojawić się pozostałe 5%, które wcześniej nie znajdowały się w fazie wzrostu. Wystarczy wówczas jeden dodatkowy zabieg.

Niekiedy zdarza się potrzeba dodatkowych dwóch lub trzech wizyt aby zoptymalizować i utrwalić osiągnięty cel. Według opinii pacjentek efekty widać już po pierwszym zabiegu, jak mówią – włosy są mocno przerzedzone, cienkie i bardzo powoli odrastają a te, które odrastają krótko po zabiegu wykruszają się. Oceniają, że każda kolejna depilacja laserowa przynosi coraz bardziej spektakularne rezultaty, natomiast po wykonaniu całej, zalecanej serii zbędne owłosienie zostaje całkowicie usunięte i nie pojawia się ponownie. Osoby po odbytej kuracji chwalą sobie skuteczność, komfort i bezpieczeństwo tej metody.

Czy depilacja laserowa boli i może być niebezpieczna?

Przy rozważaniu wyboru opcji usuwania owłosienia często pada pytanie – czy depilacja laserowa boli? Zabiegi nowoczesnymi urządzeniami nie są bolesne. Na przykład laser diodowy Vectus posiada głowicę pokrytą szafirowym szkłem, które ma właściwości chłodzące i dodatkowo został wyposażony w technologię Advanced Contact Cooling dobierającą poziom mocy do odczuwania ciepła przez pacjenta. Kiedy głowica lasera jest przykładana do skóry można odczuć leciutkie ukłucie, porównywalne do wyrwania włosa pensetą. Odczuwanie bólu jest oczywiście sprawą indywidualną.

Dlatego jeśli pacjent mimo wszystko ma obawy, zawsze można zastosować maść znieczulającą. Najwięcej dyskomfortu sprawia depilacja laserowa bikini, jako że jest to bardzo wrażliwa część ciała. Kolejną obawę stanowi bezpieczeństwo. – Przychodzące do mnie na wizytę pacjentki już na samym początku zadają pytanie o ryzyko poparzenia laserem, zwłaszcza kiedy chodzi o tak wrażliwe miejsca jak depilacja laserowa pach.

„Przy tak bardzo zaawansowanej technologii nowoczesnych laserów, ryzyko poparzeń i przebarwień jest bardzo niewielkie i wiąże się najczęściej z nieumiejętnym wykonaniem zabiegu” – mówi Karolina Głowacka, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Zasady, które należy stosować po zabiegu dla uniknięcia ewentualnych powikłań:

Depilacja laserowa Vectus

Depilacja laserowa i jej korzyści

 • przy podrażnieniu skóry, należy myć się delikatnymi produktami, można stosować łagodzące kremy, np. Bepanten, Alantan, Panthenol
 • przez kilka dni nie wolno używać spirytusu, mydła, toników czy innych kosmetyków na bazie alkoholu
 • przez okres 2 tygodni nie stosować kosmetyków oraz leków złuszczających skórę
 • nie używać żadnych dezodorantów ani perfum, skórę osuszać delikatnie, bez pocierania
 • przez 4 tygodnie po zabiegu nie można się opalać i warto w tym czasie używać kremów z wysokim filtrem UVA
 • należy unikać korzystania z basenu i sauny przez co najmniej 2 tygodnie

 

Depilacja laserowa jest bezpieczną i na dzień dzisiejszy najskuteczniejszą metodą walki z niechcianym owłosieniem.

5 Comments

 1. ilaraa12 (Post author)

  Ja miałam od zawsze tendencję do wrastających włosków. To było głównym powodem, dla którego zdecydowałam się zapisać na zabieg depilacji laserowej.

  Reply
 2. aNeraa (Post author)

  Myślałam kiedyś nad zakupem depilatora laserowego do domu, ale jak zobaczyłam ceny tych urządzeń to czym prędzej pognałam na serię zabiegów do kliniki medycyny estetycznej 😀

  Reply
 3. fuśka23 (Post author)

  Decydując się na depilację laserową ważne jest aby znaleźć odpowiednią klinikę z nowoczesnym sprzętem do depilacji laserowej. Ja polecam skorzystać z lasera Vectus. Swoje zabiegi wykonywałam w Gdańcku – Clinica Cosmetologica, ponieważ miałam tam blisko 😀 i mają profesjonalny sprzęt i wyszkolonych ludzi. ^^

  Reply
 4. Aneta21 (Post author)

  Najtrudniej przekonać się do pierwszego zabiegu depilacji laserowej, potem to już z górki. Jeśli uda nam się zrobić te 5-6 zabiegów to potem wystarczy iść raz na pół roku i włosy nie będą nam odrastać.

  Reply
  1. lula (Post author)

   Jest dokładnie tak jak piszesz. Ja się uzależniłam od zabiegów depilacji laserowej. Wyeliminowanie problemu wrastających włosków przekonało mnie do depilacji laserowej w 100% 🙂

   Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *