Kwas hialuronowy – pod oczy i wiele więcej

Kwas hialuronowy
5/5 - (47 votes)

Nie da się uniknąć naturalnego starzenia się i związanej z tym utraty jędrności skóry. Jednak dzięki zdobyczom nowoczesnej kosmetologii i medycyny estetycznej możliwe jest pozbycie się już istniejących zmarszczek. Jeśli marzymy o wyraźnych efektach, najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym sposobem będzie wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym.


Co to jest kwas hialuronowy i w jakim celu się go stosuje?

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie i jest odpowiedzialny za wiązanie wody. To właśnie dzięki niemu skóra jest napięta i jędrna. Im jesteśmy starsi, tym bardziej poziom tej substancji spada, co przyczynia się do powstawania zmarszczek oraz wiotkości skóry. Aby przywrócić jej młody wygląd stosuje się ostrzykiwanie kwasem hialuronowym.

Jak wygląda zabieg?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to zabieg polegający na wprowadzeniu preparatu w postaci żelu w głęboką warstwę skóry właściwej za pomocą cienkiej igły. W zależności od miejsca, które będzie ostrzykiwane, zabieg może być nieco bolesny lub powodować pewien dyskomfort, dlatego też stosuje się miejscowo kremy znieczulające. Do najczęściej wybieranych opcji należy wypełnianie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym. Te nieestetyczne zmarszczki ciągnące się od ust do nosa w pewnym momencie pojawiają się praktycznie u każdego, a unikniecie ich czy zlikwidowanie za pomocą domowej pielęgnacji jest praktycznie niemożliwe. U wielu osób też znacznym problemem są zmarszczki na dolnych powiekach nazywane doliną łez, nadające twarzy zmęczony wygląd. Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym daje naprawdę spektakularne efekty i sprawia, że cała twarz nabiera blasku.

Jak się przygotować do zabiegu?

Jeśli zdecydujemy się na wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, warto dowiedzieć się więcej o samym zabiegu, najlepiej podczas wizyty u specjalisty. Poinformuje on nie tylko o przeciwwskazaniach, ale też oceni stan skóry i opowie jak będzie przebiegał sam zabieg. Nie ma specjalnych zaleceń, których trzeba się jakoś specjalnie trzymać. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest tzw. zabiegiem lunchowym, który możemy wykonać dosłownie w przerwie podczas pracy. Trwa to około 30 minut i nie wymaga rekonwalescencji. Szczegóły zabiegu możesz sprawdzić także na https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/kwas-hialuronowy/.

Pielęgnacja po zabiegu

Przede wszystkim należy unikać wystawiania się na słońce (dotyczy to również wizyt w solarium), ale także schładzania ostrzykiwanego miejsca. Drobne krwiaki, opuchlizna czy zaczerwienienie nie powinny budzić niepokoju, jeśli utrzymują się nie więcej niż kilka dni. Aby wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym dało efekty na długi czas należy nawilżać skórę, stosować kremy z filtrem oraz unikać palenia tytoniu.

Środki ostrożności i przeciwwskazania

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym należy do bezpiecznych zabiegów, pod warunkiem, że wykonuje go specjalista dermatolog. Warto umówić się na wcześniejsze konsultację i wykluczyć wszystkie możliwe przeciwwskazania do zabiegu, do których należą m.in.:

  • ciąża i karmienie piersią
  • uczulenie na syntetyczny kwas hialuronowy
  • wszelkie choroby autoimmunologiczne
  • choroby i stany zapalne skóry
  • nowotwory

Kwas hialuronowy na zmarszczki to najlepszy sposób na przywrócenie skórze młodego, zdrowego wyglądu. Efekty są bardzo naturalne. Dużym plusem jest to, że zabieg pobudza skórę do produkcji naturalnego kwasu hialuronowego,
dlatego też nawet po wchłonięciu się preparatu, skóra może wyglądać znacznie lepiej niż wcześniej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *